Ogłoszenia 20.11.2022 rok

XXXIV  Niedziela Zwykła – Rok „C” – 20.11.2022 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś w ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który jest Panem całego stworzenia. Uznajemy tum samym całkowitą swą zależność od Niego i Jego panowania nad czasem i wiecznością . Kończący się rok liturgiczny winien być dla nas okazją do rachunku sumienia i przemyślenia: czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia i przypomina nam jednocześnie , że żyjemy w czasie wielkiego Adwentu – oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów. Codziennie , z wyjątkiem niedziel – msza św. roratnia o godz. 6:30. Gorąco zachęcamy dzieci i młodzież do obecności na Roratach.
  3. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu .
  1. W przyszłą niedzielę na każdej mszy będzie błogosławieństwo i poświęcenie opłatków którymi w Wigilijny Wieczór w gronie rodziny i najbliższych łamać się będziemy i składać życzenia. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Już teraz składamy Bóg zapłać. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli Rycerze Niepokalanej w przedsionku Kościoła będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Nie będzie poświęcenia opłatków indywidualnych.

 

  1. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny. Cena 10 zł. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących – zwłaszcza dzieci biednych i z ubogich rodzin.
  2. Na wypominki roczne przyjmujemy przez cały rok. Za tych zmarłych, którzy zostali poleceni w wypominkach rocznych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed sumą.
  3. W ty tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Barbarę Kania. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”
  5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *