niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.03.2022 rok

III   NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B” – 20.03.2022 r.  

 1. Trwa Wielki Post – czas, w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemieniać swoje życie.
 2. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla wszystkich o godz. 17:00.

Wyjątkowo w ten piątek po Akcie Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

 1. W następną niedzielę, w naszej wspólnocie parafialnej, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Polecajmy w modlitwie Ojca Rekolekcjonistę i nas samych, prosząc o obfite owoce czasu rekolekcji.
 2. Program rekolekcji znajduje się również w gablocie.
 3. 30 marca w środę – Dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Taca z dnia spowiedzi przeznaczona będzie dla O. Rekolekcjonisty. Zachęcamy do spowiedzi w dni robocze przed mszami, w niedzielę i w czasie trwania rekolekcji.
 4. W Ośrodku Zdrowia „PROMYK” w Suchedniowie odbędą się komputerowe badania wzroku w dniu 29 marca w godz. 10 – 18. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. 25 marca w piątek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Msze św. o godz. 7:00, 10:00  i  18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka i Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego proszę, aby 25 marca o godz. 17:00 odmówić Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Podpisał : Biskup Radomski     Marek Solarczyk

 1. Zapraszamy w najbliższy piątek na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 18:00 do godz. 21:00 [ Apel Jasnogórski ]. O godz. 19:30 – Wspólnotowy różaniec podczas adoracji. INTENCJA: modlimy się w intencjach o które w tym dniu prosi Ojciec Święty, o nawrócenie Rosji, pokój na Ukrainie i zakończenie wojny.
 2. W nocy z 26 marca na 27 marca – zmiana czasu z zimowego na letni. Zegarki przestawiamy z godz. 2 na 3.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Barbarę Głąb, + Eugeniusza Miernika, + Alojzego Najmana.,. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *