Ogłoszenia 19.12.2021 rok

IV   Niedziela Adwentu   –  Rok  „C”   – 19.12.2021 r.

  1. Do chorych udamy się w czwartek 23.12.2021 roku od godz. 9:00. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
  2. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Jest ona wyjątkową okazją do pojednania w naszych rodzinach, domach, sąsiedztwie. Jest to także czas szczególnej pamięci o ludziach biednych i samotnych. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole niekoniecznie musi pozostać puste. Pamiętajmy również o tych którzy odeszli do wieczności. Niech ten wyjątkowo rodzinny dzień pozostanie także na wskroś chrześcijański poprzez wzajemną życzliwość, dobroć a także lekturę Pisma Świętego, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Z racji Wigilii nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 a o północy będzie sprawowana Pasterka – za Parafian. .
  3. W Święta Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  4. W drugi dzień Bożego Narodzenia przypada Święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na potrzeby KUL.
  5. Są do nabycia świece wigilijne w cenie 10 zł.
  6. W zakrystii i przedsionku kościoła można nabyć opłatki wigilijne . Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty odprowadziliśmy śp. + Bronisławę Włodarczyk, + Leona Paczesnego, + Henryka Skowrońskiego, + Stanisława Wikło .  Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  9. Wizyta duszpasterska jak w ubiegłym roku. Zapraszamy wszystkich Parafian na mszę św. sprawowaną w intencji mieszkańców z poszczególnych ulic, wyznaczonych na ten dzień z poświęceniem i modlitwą kolędową.

 

27 grudnia ( poniedziałek ) godz. 18:00 – ulice Warszawska, Jodłowa, Kopalniana

 

  1. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *