niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.04.2020 rok

          II Niedziela Wielkanocna  –  A   – 19.04.2020 r.              

  1. Dzisiejsza Druga Niedziela Wielkanocna poświęcona jest szczególnie Miłosierdziu Bożemu – ( rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia). Prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba współczesnemu światu na nowo odkrywać i ciągle przybliżać. Pamiętajmy , że w trudnych chwilach zawsze z ufnością możemy zwracać się do Boga. Bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia, realizując je w życiu codziennym .
  2. 23 kwietnia – w czwartek przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika- Głównego Patrona Polski, Msza św. w intencji Solenizanta ks. Wojciecha zostanie odprawiona o godz. 18:00.
  3. 25 kwietnia – sobota – święto św. Marka Ewangelisty. Msza św. w intencji Solenizanta ks. Proboszcza zostanie odprawiona o godz. 18:00.
  4. W kościele na msze św. zakładamy maseczki i zachowujemy odległość 2 metrów a liczba 5 osób, która obowiązuje do 19 kwietnia, czyli do dziś. Od jutra obowiązuje ilość uczestników – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych – dotyczy to wewnątrz kościoła, na placu przed kościołem należy bezwzględnie zachowywać odległości 2 metrów i pamiętamy o zakrywaniu ust i nosa maseczkami lub innym posiadanym materiałem.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Andrzeja Siek, + Elżbietę Chwaszcz, + Zofię Najman, + Annę Kamińską. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny” ( Wielkanocny i na dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego) oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.
  8. Numer telefonu parafialnego – 733 465 5189