niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.03.2023 rok

IV  NIEDZIELA W. POSTU   – Rok „A”– 19.03.2023   ( laetare )

 1. Dzisiejszą – 4 Niedzielę Wielkiego Postu w liturgicznej tradycji Kościoła nazywamy „Laetare” – niedziela radości. Nasze serca, wypełnia radość, ponieważ słyszymy, iż Bóg jest miłosiernym Ojcem, który przebacza grzechy oraz , że będziemy dzięki ofierze Jezusa Chrystusa uczestnikami wiecznej szczęśliwości.
 2. DROGA KRZYŻOWA – odprawiana jest w każdy piątek dla wszystkich o godz. 17:00.
 3. GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:30 połączone z kazaniem pasyjnym. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach bez kazania.
 4. Rozpoczęliśmy nasze REKOLEKCJE PARAFIALNE . Prowadzi je O. Mieczysław Redemptorysta. Módlmy się o dar mądrości i światło Ducha św. dla Ojca Rekolekcjonisty, aby Słowo Boże , które będzie głosił trafiło do naszych serc. Dla każdego  z nas niech będzie to czas głębszego  spojrzenia na życie, okazja do pojednania się z Bogiem i ludźmi, abyśmy dobrze przygotowani mogli z radością przezywać Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. Program rekolekcji również znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie parafialnej .
 6. Ofiary z dnia spowiedzi będą przeznaczone dla O. Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za trud głoszenia Rekolekcji.
 7. W środę o godz. 10:00 – msza dla chorych i osób starszych z sakramentem namaszczenia chorych.
 8. W przyszła niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.
 9. Zapraszamy do udziału w Nocnej Suchedniowskiej drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona 24 marca o godz. 18:45. Trasa: Suchedniów – Michniów – Suchedniów. Wszelkie informacje u ks. Marka i na facebooku Parafii.
 10. Drodzy parafianie, zbliża się 50 rocznica pobytu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii – 3 czerwca ( sobota) – planowane są nasze parafialne Uroczystości. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowania do tej Uroczystości. Informacje u ks. Marka i ks. Łukasza. Prosimy również o wypożyczenie fotografii z tamtego okresu na wystawę plenerową.
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mieczysława Zegało . Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”  i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *