niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 19.02.2023 rok

VII  NIEDZIELA ZWYKŁA  – Rok „A”– 19.02.2023 r.

  1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Będzie on czasem i okazją do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia. Słowa które usłyszymy : „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” przypomną nam prawdę o przemijaniu tego co doczesne i w nowym blasku ukażą wartości wieczne.
  2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00  i  18:00. Na wszystkich Mszach Św. posypywanie głów popiołem. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły ( tj. – trzy posiłki w ciągu dnia – w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ).
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiana będzie Droga Krzyżowa o godz. 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  4. Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach bez kazania. Pamiętajmy także o pełnieniu uczynków miłosiernych względem naszych bliźnich i o wyrzeczeniach.
  5. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 56 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *