Ogłoszenia 18.10.2020 rok

XXIX   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 18.10.2020 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. W przyszłą niedzielę po mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na misje .
  2. Składamy podziękowanie Panu Stanisławowi Biskup za bezinteresowne pomalowanie systemem trzywarstwowym lamperii w całym kościele. Odnowienie wymagało wiele pracy i trudu , wszystko jak mówił Pan Stanisław na chwałę Boga, za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.
  4. Przez cały miesiąc przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne, kwartalne, które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe, które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych, których kochaliśmy za życia, nie zapomnimy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro.
  5. W związku z epidemią w tym roku, 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. Msze w kościele będą jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7:00, 10:00,  11:30,  18:00. Po sumie o godz. 13:00 na cmentarzu będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać.
  7. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 285 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Berezów. Msza św. za mieszkańców 23 maja 2021 roku o godz. 11:30.  Troskę o świątynię przed liturgią następną niedzielą powierzamy parafianom z ulic; Bodzentyńska, Jasna i Nowa.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Ewę Kłobuczar, + Jacka Szczygieł, + Alinę Ślusarczyk . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.