Ogłoszenia 17.11.2019 r.

XXXIII    Niedziela Zwykła   Rok    „C”   17.11.2019 R.

  1. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela przed Adwentem . Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej – 21 rocznica jej założenia.
  3. Na tacę remontowo – budowlaną w ubiegłą niedzielę zebrano 3790 zł., Bóg zapłać.
  4. W piątek 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – Patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W tym dniu modlić się będziemy w intencji chórów, scholi i orkiestry.
  5. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można kupić specjalne świece Caritas na stół wigilijny. Ustawienie na wigilijnym stole świecy obok opłatka staje się znakiem poparcia dla tych działań, które Kościół podejmuje na rzecz ludzi potrzebujących, zwłaszcza dzieci biednych i z ubogich rodzin.
  6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 22 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do włączenia się w drugą edycję akcji „Polak z sercem” . Adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. KSM naszej diecezji będzie prowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz artykuły chemiczne szkolne. Oddział KSM w Suchedniowie zwraca się z prośbą o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Dzięki uprzejmości Więckowskich zbiórka zostanie przeprowadzona w sobotę 30 listopada w sklepach Lewiatan przy ulicy Bugaj oraz Delikatesach przy moście. Już dziś serdecznie dziękujemy Panu Jackowi i Wiesławowi Więckowskim za możliwość zorganizowania zbiórki. Prosimy także chętnych o składanie produktów w piątek 22 i 29 listopada w godzinach od 18:30 do 20:00 na salkach parafialnych.
  8. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę 400 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic: Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza – domy prywatne, troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy mieszkańcom ulic Kościelna, Gajzlera i Niska
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”.
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.