Ogłoszenia 17.10.2021 rok

     XXIX   Niedziela Zwykła     –  Rok  „B”   – 17.10.2021 r.                                           

 1. W przyszłą niedzielę w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam taż, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 2. Jutro w poniedziałek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona ks. Łukasza. Msza św. w intencji Czcigodnego Solenizanta zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Przez cały miesiąc przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne, kwartalne, które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe, które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych których kochaliśmy za życia nie zapominajmy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro .
 4. W związku z epidemią w tym roku, 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. Msze w kościele będą jak w każdą niedziele tj. o godz. 7:00,  8:30,  10:00,  11:30  i  18:00. Po sumie o godz. 13:00 na cmentarzu będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki.
 5. Burmistrz Suchedniowa zaprasza na DZIEŃ SENIORA połączony z symbolicznym otwarciem Klubów Seniora w Suchedniowie i Michniowie . Uroczystość odbędzie się w dniu 20 października 2021 roku od godz. 15:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury KIŹNICA. W programie między innymi koncert chóru Senior, suchedniowskiej orkiestry dętej oraz Muzyczne RETRO SHOW: „Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu śpiewaków operowych oraz solistów – instrumentalistów zespołu ARTES ENSEMBLE.
 6. Na stoliku znajdują się materiały i obrazki o bł. Michalę McGIWNEJU założycielu Rycerzy Kolumba z racji peregrynacji relikwii które znajdują się w kościele. Pożegnanie relikwii we wtorek 19 października po mszy o godz. 18:00
 7. Spotkanie Diakonii Liturgicznej w piątek 22 października po Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Spotkanie Akcji Katolickiej w dniu 21 października – czwartek po Mszy św. o godz. 18:00
 9. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać.
 10. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę  zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulic:  Kościelna, Gajzlera i Niska
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Sławomira Włocha, + Renatę Morawską, . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” . Są do nabycia kalendarze na 2022 rok – cegiełki ks. biskupa Chrapka – w cenie 10 zł.
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *