poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 17.09.2023 rok

XXIV  Niedziela Zwykła – Rok „A” – 17.09.2023 rok

  1. W trzecim tygodniu września modlimy się za dzieci , młodzież i wychowawców, jest ku temu okazja, jutro 18 września przypada święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorcem dla młodego pokolenia. Tego dnia podczas Eucharystii, przez wstawiennictwo Stanisława Kostki, będziemy prosić Boga o świętość dzieci i młodzieży, od nich bowiem zależy przyszłość Narodu i Kościoła . Zapraszamy jutro dzieci i młodzież na nabożeństwo ku czci św. Stanisława i na mszę św. na godz. 18:00.
  2. Spotkanie dzieci rocznicowych i rodziców w niedziele – 24 września po Mszy Św. o godz. 10:00
  3. Akcja Katolicka zaprasza w sobotę – 23 września o godz. 9:00 na rodzinne grzybobranie. Spotykamy się przy Leśniczówce przy ulicy Stokowiec .
  4. Zespół „Sonatina” zaprasza chętne osoby do śpiewania. Próba w najbliższy wtorek o godz. 18:30 na wikariacie.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek od godz. 18:30 do Apelu do godz. 21:00.
  6. Rozpoczynamy kolejną edycję przygotowania do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy wszystkich, którzy należą do naszej parafii i chcą rozpocząć swoje przygotowanie. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 8 szkoły podstawowej, ale również każdego kto nie ma tego sakramentu a chciałby się do niego przygotować i w przyszłości go przyjąć. Wszystkie potrzebne informacje i terminy podane są w deklaracji, którą można zabrać ze stolika pod chórem w kościele, jak również w zakrystii.  Wszystkich informacji udziela ksiądz Łukasz, który jest odpowiedzialny za tegoroczne przygotowanie młodzieży do tego sakramentu.
  7. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę na kościół 130 zł mieszkańcom ulic: Placowa, Józefów, Sportowa, Choroszewskiego – Msza św. w intencji tych mieszańców zostanie odprawiona 4 X 2024 roku o godz. 18:00. Troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy parafianom z ulicy Berezów .
  8. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Annę Karnowską, + Janusza Zdzymira, + Krystynę Gardyńską, + Bogusława Szewczyka, + Krystynę Miernik.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” oraz  miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”  i „Misyjne Drogi” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *