Ogłoszenia 17.04.2022 rok

                                      WIELKANOC   – 17.04.2022 r.

  1. Św. Jan Paweł II w swoim nauczaniu wzywał nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa, Syna Bożego – ucząc, że gdybyśmy zatrzymali się na Wizerunku Ukrzyżowanego „próżna byłaby nasza wiara i próżna przepowiadanie”. Kościół pokrzepiony doświadczeniem wiary w obecność i działanie Zmartwychwstałego, wyrusza w drogę, aby głosić światu Radosną Nowinę, że Chrystus żyje i jest z nami aż do skończenia świata. Do tych słów i wszystkich wypowiedzianych dziś życzeń, pragniemy jako Duszpasterze dołączyć nasze, aby Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie, obdarzał wszystkich parafian oraz przebywających do nas gości swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzymy Wesołego Alleluja.
  2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych .
  3. 23 kwietnia – sobota przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha b.m, Głównego Patrona Polski. Msza św. w intencji Solenizanta ks. Wojciecha zostanie odprawiona o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugim dniu świątecznym, tradycyjnie jest czytany List Rektora KUL. Po mszach są zbierane ofiary na KUL .
  5. Następną niedzielę, pierwszą po Zmartwychwstaniu Pańskim , obchodzić będziemy jako niedzielę Bożego Miłosierdzia . Taca będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej.
  6. Pragniemy skierować słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych Świętych Dni miała piękną i godną oprawę. W szczególny sposób dziękuję Orkiestrze i Chórowi Sonatina, ks. Wojciechowi i ks. Łukaszowi, Panu Janowi Kościelnemu za zaangażowanie przy dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy, Panu Organiście. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  7. Oprawę muzyczną Mszy św. Rezurekcyjnej stanowiła Orkiestra Dęta działająca przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie pod batutą Wojciecha Materka. Warto podkreślić, że w naszej orkiestrze gra dwoje dzieci z Ukrainy, które tutaj schroniły się wraz z rodzinami przed nieludzką wojną. Są to Mateusz grający na flecie i Daniel grający na saksofonie altowym. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Andrzeja Garbalę, Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *