poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 16.10.2022 rok

XXIX Niedziela Zwykła – Rok „C” – 16.10.2022 r.

 1. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” , także w naszej parafii dzisiaj jest  prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych był zawsze drogi .
 2. W przyszłą niedzielę w całym Kościele rozpocznie się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje.
 3. We wtorek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona ks. Łukasza. Msza św. w intencji Czcigodnego Solenizanta zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 4. Od 1 października etat grabarza przejmuje Firma Stopa-Borowiec. Miejsce pochówku na cmentarzu proszę zgłaszać do Pana Tomasza Stopa nr tel. 605 414 874 .
 5. Przez cały miesiąc przed i po Mszy św. przyjmujemy w zakrystii na wypominki za zmarłych z naszych rodzin; roczne, półroczne, kwartalne – które zapisujemy do zeszytu i jednorazowe które składamy na kartkach. Formularze są wyłożone przy wyjściu z kościoła. O tych których kochaliśmy za życia nie zapomnijmy też po śmierci. Spełnijmy uczynek miłosierdzia wobec naszych bliskich wypraszając im łaskę nieba i okazując w ten sposób wdzięczność za otrzymane od nich dobro. Wypominki roczne – 50 zł. od duszy, półroczne – 30 zł. Wypominki jednorazowe ofiara dobrowolna.
 1. Rycerze Kolumba zapraszają dzieci do udziału w Konkursie plastycznym zatytułowanym „TAJEMNICE RÓŻAŃCA”. Szczegółowe informacje o konkursie podane są na plakatach umieszczonych w parafialnej tablicy, szkołach i przedszkolu oraz strona parafialna.

 

 1. Są do nabycia kalendarze na 2023 rok – cegiełki Caritasu – cena – 10,- zł .
 2. W związku z epidemią w tym roku , 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. Msze w kościele będą jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7:00, 8:30,  10:00,  11:30  i  18:00. Po sumie o godz. 13:00 od bramy cmentarnej będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w najbliższy piątek – 21 października po Mszy o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
 4. Wyjazd Rycerzy Kolumba do Wadowic w najbliższą sobotę – 22 października o godz. 4:45 spod kościoła. Samochody prywatne parkujemy na dolnym parkingu.
 5. Diakonia liturgiczna zaprasza chętne osoby do rozważania Pisma św. w najbliższy piątek o godz. 18:30 na wikariacie.
 6. Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie pragnie zaprosić mieszkańców Suchedniowa na projekcję dokumentalnego filmu produkcji Hiszpańskiej pod tytułem „Medjugorje”. Film z napisami trwa 127 minut i wyświetlany będzie w dniach od 23 i 24 października – ( niedziela i poniedziałek ) o godz. 16:00. Cena biletu zgodnie z cennikiem. Więcej informacji na stronie internetowej www.kuznica-suchedniow.com
 7. Dziękujemy za sprzątanie, kwiaty oraz ofiarę 175 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z Oś. Jasna II – ulice między Poziomskiego a Kościuszki – Msza św. w intencji tych mieszkańców zostanie odprawiona 20 listopada 2022 roku o godz. 17:15 w Kaplicy Sióstr na ulicy  Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z   ulic: Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza – domy prywatne
 8. Dziękujemy Panu Stanisławowi Biskupowi za ofiarę 500 zł złożoną na kościół praz za bezinteresowne pomalowanie drzwi wejściowych w Domu Włoskim. Bóg zapłać.
 9. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”- oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego o Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej – cena 12 zł.
 10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego bogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *