Ogłoszenia 16.06.2019 r.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ   „C”   16.06.2019 R.

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc by Chrystus błogosławił naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary i okazją do wyrażenia wdzięczności Jezusowi za dar obecności wśród nas pod postaciami eucharystycznymi.
 2. Msze ŚW. W Boże Ciało o godz. 7:0010:00 i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy z Kościoła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o chętne branie symboli religijnych, chorągwi, baldachimu, obrazów, poduszek, różańca. Zapraszamy chóry i orkiestrę. Trasa procesji będzie wiodła ulicami: Bodzentyńska, Mickiewicza, Emilii Peck i Powstańców.
 3. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian, szczególnie z tych ulic, którymi przechodzić będzie procesja o odświętne udekorowanie trasy. Bardzo prosimy o włączenie się w śpiew podczas procesji. Pomoże nam to zachować ducha modlitwy. Zabierzmy ze sobą książeczki do nabożeństwa, tam znajdziemy teksty pieśni.
 4. Ołtarze na Boże Ciało:

      I Ołtarz    na ulicy Bodzentyńskiej, za mostem – Akcja Katolicka i Diakonia

II Ołtarz   na ulicy Mickiewicza przy posesji p. Jędrzejczyka naprzeciw Banku Spółdzielczego – KSM i     grupa modlitewna Rycerstwa Maryi.

III Ołtarz   na ulicy E. Peck przy posesji p. Grzegorza Babiarza – Rycerze Kolumba

IV Ołtarz   na ulicy Powstańców przy posesji p. Maślaka – Chór i KŻR

Zakończenie procesji w kościele.

 1. W Boże Ciało na procesję zapraszamy uczniów Kl. III i IV w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów. We wtorek o godz. 18:30 próba dzieci do sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała. Zapraszamy na próbę dziewczynki także z klas O – III.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała Nabożeństwa Eucharystyczne w dni robocze po mszy o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła (zapraszamy asystę kościelna) a w niedzielę następną o godz. 17:30 przed mszą św.
 3. Grupy wyznaczone przystroją we własnym zakresie: ołtarze, nakryją ołtarz obrusem i ustawią świeczniki oraz wkopią drzewka brzozy. Kwiaty będzie można pobrać w przeddzień Bożego Ciała lub w Boże Ciało wcześnie rano w zakrystii.
 4. Ofiary na kwiaty będzie można składać do puszki w przyszłą niedziele po mszach św.
 5. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 21 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00
 6. W środę o godz. 8:00 – msza na zakończenie Roku Szkolnego.
 7. Parafialny Klub Seniora serdecznie zaprasza po każdej niedzielnej Mszy Świętej do Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej na wystawę fotografii archiwalnych z naszego miasta pod tytułem: „Suchedniów – Tu są wszyscy”. Działanie realizowane w ramach projektu „Parafia Suchedniów – miejsce międzypokoleniowej współpracy i dialogu”, sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.
 8. Dnia 18 czerwca wtorek o godz. 17:00 odbędzie się spektakl zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Ośrodku Kultury „Kuźnica’ w Suchedniowie.

13.Pielgrzymka Akcji Katolickiej do Wambierzyc – 22 i 23 czerwiec – wyjazd o godz. 3:00. Program poszerzono o Częstochowę, Bardo, Krzesów i Książ.

 1. Zachęcamy, aby wakacyjny odpoczynek rozpocząć z czystym sercem. W tym tygodniu istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty . Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych we wtorek od godz. 17:30 a także dziś na mszach św.
 2. W piątek rozpoczniemy czas wakacyjnego odpoczynku. Podczas urlopów i podróży uczyńmy wszystko, aby nie zaniedbywać niedzielnej Eucharystii.
 3. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Izabelę Sputo, +Annę Malczyk, +Mieczysława Konopę . Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 4. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 50,- zł na potrzeby kościoła parafianom ulicy Bugaj bloki 2A, 34, i 36 oraz Bugaj domy prywatne i ulica Cmentarna – troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom ulicy Ogrodowa i Pasternik.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”   i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.