Ogłoszenia 16.04.2023 rok

II  Niedziela Wielkanocna – Rok „A”  – 16.04.2023 r.

  1. Dzisiejsza Druga Niedziela Wielkanocna poświęcona jest szczególnie Miłosierdziu Bożemu. [ rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia ] Prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba współczesnemu światu na nowo odkrywać i ciągle przybliżać. Pamiętajmy, że w trudnych chwilach zawsze z ufnością możemy zwracać się do Boga. Bądźmy apostołami Bożego Miłosierdzia, realizując je w życiu codziennym. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na Caritas Diecezji Radomskiej.
  2. Sanktuarium MB Miłosierdzia ( Ostra Brama ) w Skarżysku organizuje pielgrzymkę do Wilna w dniach 3 – 6 lipca br. Chętni mogą zgłaszać się do Sekretariatu przy parafii Ostrobramskiej..
  3. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie księżom wikariuszom za zorganizowanie czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim grupom parafialnym i osobom, które w ciągu dnia modliły się w intencji powołań kapłańskich , zakonnych i misyjnych i powołań z naszej parafii.
  4. Marek serdecznie zaprasza wszystkich użytkowników rowerów, hulajnóg, skuterów, motocykli – w przyszłą niedzielę, tj. 23 kwietnia na Mszę Świętą, na której zostanie poświęcony wszelki sprzęt jeżdżący, na rozpoczęcie nowego sezonu, by bezpiecznie można było niego korzystać i podróżować..
  5. W przyszłą Niedzielę – 23 kwietnia na Mszy świętej o godz. 18:00 swoje spotkanie formacyjne będzie miała młodzież z naszej parafii która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z rodzicami .
  6. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii w najbliższy piątek – 21 kwietnia po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Teresę Chaba, + Andrzeja Kamińskiego, + Kazimierę Cichońską. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”, oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *