niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 14.06.2020 rok

     XI   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 14.06.2020 r.

  1. W związku z wyjazdami na wakacje i urlopy w przyszłą niedzielę po mszach św. będą poświęcane pojazdy. Każdy otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na misje św. Prosimy, by przy pojeździe stał jego właściciel.  .
  2. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy św. o godz. 18:00 a w niedziel o godz. 17:30. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja po nabożeństwie czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy i poświecenie wianków.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na uroczystość , nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4 .   Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za troskę o  ołtarze, dekorację trasy procesji, kwiaty, liturgię, śpiewy i liczny udział w procesji. Szczególne podziękowanie składam: Władzom Miasta i Gminy Suchedniów, Kierownictwu i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej, Straży, Policjantom, Nadleśniczemu Panu Piotrowi Fitasowi i Nadleśnictwu Suchedniów, Rycerzom Kolumba, asyście Kościelnej, ministrantom, harcerzom, rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, panu Organiście, panu Kościelnemu. Za przygotowanie ołtarzy Księżom współpracownikom ks. Wojciechowi, ks. Łukaszowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Diakoni, KSM-owi, Rycerzom Kolumba, Rycerstwu Maryi Niepokalanej i Pani Agnieszce Maślak. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych i przeżywających I Rocznicę Komunii św. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

  1. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom ulicy Powstańców, blok przy ulicy Powstańców i ulica Krótka.
  2. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Ireneusza Piwko. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  4. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.