Ogłoszenia 14.02.2021 roku

           VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA     – Rok „B” – 14.02.2021 r.

  1. Kończy się karnawał. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Będzie on czasem powagi o okazją do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia. Słowa, które usłyszymy : „prochem jesteś i w proch się obrócisz” przypomną nam prawdę o przemijaniu tego , co doczesne i w nowym blasku ukażą wartości wieczne.
  2. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00  i o 18:00. Na wszystkich Mszach św. posypywanie głów popiołem. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły (tj. trzy posiłki w ciągu dnia – w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.)
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiana będzie Droga Krzyżowa – o godz. 17:00. Ze względu na pandemię nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  4. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach, bez kazania. Pamiętajmy także o pełnieniu uczynków miłosiernych względem naszych bliźnich i o wyrzeczeniach .
  5. Os niedzieli dzisiejszej do soboty włącznie będzie trwał 54 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  6. Ofiary na ogrodzenie nowej części cmentarza można nadal składać w zakrystii.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Janusza Zolbacha, + Urszulę   Piwko, + Raymunda Widulińskiego, + Krystynę Paczesną, + Tadeusza Jasińskiego, + Stefanię Ramecką . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” .
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *