poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 13.12.2020 rok

III   Niedziela Adwentu „GAUDETE” –  Rok  „B” – 13.12.2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcjonistę misjonarza O. Stefana Redemptorystę na Borze i owoce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia polecamy modlitwie wszystkich parafian. Spowiedź  rekolekcyjna w środę w godz. 9:30 do 11:00 i od 16:00 do 18:00. Spowiadać będziemy także na mszach w czasie rekolekcji i nie odkładajmy zatem spowiedzi na ostatnie dni. Ofiary z dnia spowiedzi przeznaczone SA dla O. Misjonarza jako wynagrodzenie za trud głoszenia rekolekcji. Komunia Święta w czasie spowiedzi udzielana będzie tylko podczas mszy św.
  2. W tym roku ze względu na panujący stan pandemii, w naszej parafii nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie „po domach” znanej od wielu pokoleń. Jako duszpasterze chcemy jednak stworzyć możliwość spotkania się ze swoimi wiernymi na wspólnej Eucharystii, dokonać poświęcenia wodą święconą i udzielić błogosławieństwa Najświętszym sakramentem.  Od jutra tj. 14 grudnia przedstawiciele parafii będą roznosić i pozostawiać w skrzynkach na listy życzenia bożonarodzeniowe, i obrazki świąteczne oraz zaproszenia na Mszę Św. w intencji  o Boże Błogosławieństwo i opiekę Maryi dla parafian według wyznaczonych ulic. Harmonogram Mszy Św. wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej w zakładce  – „aktualności” . Z tej racji, jeżeli rodzina ma takie życzenie może złożyć w zakrystii ofiarę, która będzie przeznaczona na ogrodzenie nowej części cmentarza w Suchedniowie. Za wszelkie złożone ofiary i zrozumienie składamy Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy piątek po mszy św. o godz. 18:00.
  4. W poniedziałek 14 grudnia po mszy Św. o godz. 18:00 na salkach będzie spotkanie Rycerstwa Maryi
  5. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, do których udamy się z posługą duszpasterską w dniu 23 grudnia tj. w środę od godz. 9:00.
  6. Przez cały Adwent – Roraty w dni powszednie o godz. 6:30..
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy  śp. + Krystynę Baltyn , + Sebastiana   Ślusarczyk, + Wiesława Żurawkę, + Mieczysława Gołębiowskiego  . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
  8. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne . Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *