sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 13.09.2020 r.

XXIV   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 13.09.2020 r.                                            

  1. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas naszej Diecezji.
  2. W trzecim tygodniu września modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. Jest ku temu okazja, w piątek 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem dla młodego pokolenia. Tego dnia podczas Eucharystii, przez wstawiennictwo Stanisława Kostki, będziemy prosić Boga o świętość dzieci i młodzieży, od nich bowiem zależy przyszłość Narodu i Kościoła. Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwo ku czci św. Stanisława i na msze św. na godz. 18:00 .
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 13:00 II Tura – I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci i rodziców i rodziny w sobotę od godz. 9:00.
  4. 4 października tj. w pierwszą niedzielę miesiąca tradycyjnie organizowana jest pielgrzymka autokarowa przez KŻR do Częstochowa. Chętni mogę zapisać się w zakrystii. Przy zapisywaniu proszę podać PESEL. Koszt 50 zł.
  5. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 500 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z całej ulicy Langiewicza i ulica Słoneczna, Jarzębinowa, Przechodnia i Graniczna –  Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona   –  7  lutego  2021 roku. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy  rodzicom dzieci komunijnych.
  6. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Edwarda Krogulca. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi” .
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.