Ogłoszenia 13.03.2022 rok

        II   NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „B” – 13.03.2022 r.

 1. Rozpoczynamy drugi tydzień Wielkiego Postu. Katechizm Kościoła katolickiego podaje, iż Wielki Post jest w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej oraz, że jest to okres odpowiedni dla ćwiczeń duchowych, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna a także braterskiego dzielenia się z innymi. Pomyślmy, czy dobrze ten czas wykorzystujesz, jakie podjęliśmy postanowienia oraz czy znaleźliśmy chwilę na rozważanie Męki Pańskiej.
 2. Dziś, w całym Kościele w Polsce przeżywamy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Po mszach św. można złożyć do puszki ofiary na ten cel.
 3. Dzisiaj o godz. 17:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem. Msza św. o godz. 18:00 bez kazania.
 1. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla wszystkich o godz. 17:00.

 

 1. W sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa , Oblubieńca NMP.
 2. Spotkanie Diakonii Liturgicznej w piątek 18 marca po Mszy Św. o godz. 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00 – poświęcenie modlitewników dzieciom klas III  i spotkanie z rodzicami.
 4. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie Parafianom za wsparcie finansowe i rzeczowe dla mieszkańców Ukrainy oraz Rycerzom Kolumba i Parafialnemu Zespołowi Caritas . Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy 16.023, 26 zł – pieniądze zostały wpłacone dnia 07.03.2022 roku do Caritas Diecezji Radomskiej, natomiast dary rzeczowe dostarczone zostały do magazynu przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu skąd 10.03.2022 roku wyjechały na Ukrainę do parafii w których pracują księża z naszej diecezji : ks. Michał Machnio i ks. Krzysztof Wilk
 5. W niedzielę 20 marca po Mszy świętej o godz. 8:30 będzie spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Czesława Gałczyńskiego, + Leokadię Miernik,. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i specjalny numer GN o św. O Pio cena 10 zł.
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *