Ogłoszenia 12.06.2022 rok

Ogłoszenia – 12.06.2022 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej – Rok „C”

 1. W czwartek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA . W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc by Chrystus błogosławił naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary i okazją do wyrażenia wdzięczności Jezusowi za dar obecności wśród nas pod postaciami eucharystycznymi.
 2. Msze Św. w Boże Ciało o godz. 7:00, 8:30,  10:00,  18:00. Po Mszy  Św. o godz. 10:00 wyruszy z Kościoła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o chętne branie symboli religijnych, chorągwi,  baldachimu, obrazów, poduszek różańca. Trasa procesji będzie wiodła ulicą Kościelną

Ołtarze na Boże Ciało:

 • I  Ołtarz      –  na placu ks. In J. Wójcika przy krzyżu – Akcja Katolicka i Diakoni
 • II Ołtarz      –  Przy Świetlicy Środowiskowej   – Rycerstwo Maryi Niepokalanej i  KSM
 • III Ołtarz     –  przy figurce św. Józefa przy wikariacie   –  Rycerze Kolumba
 • IV Ołtarz     –  naprzeciw poczty przy figurze Matki Bożej Niepokalanej  – Rycerstwo Maryi Niepokalanej i Pani Agnieszka Maślak. Zakończenie procesji w kościele.
 1. W Boże Ciało na procesję zapraszamy uczniów klas III  i  IV w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała – Nabożeństwa Eucharystyczne w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła a w niedzielę następną o godz. 17:30 przed mszą św.
 3. Grupy wyznaczone przystroją we własnym zakresie : ołtarze, nakryją ołtarz obrusem i ustawią świeczniki, oraz wkopią drzewka brzozy. Kwiaty do ołtarzy zostaną rozwiezione przez Panią Jolantę Głowacką w Boże Ciało wcześnie rano.
 4. We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. w 25 rocznicę świeceń kapłańskich ks. Bogusława Dawidowicza i ks. Wojciecha Marchewki na którą zapraszamy wszystkich parafian.
 5. W czwartek w Bożę Ciało TVP 3 KIELCE o godz. 19:00 wyemituje reportaż o księdzu Infułacie Józefie wójciku.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie jutro 13 czerwca – rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:20. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem, nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary dla chorego 5 letniego Jakuba, który wymaga bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji.
 8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 300 zł na potrzeby kościoła rodzicom młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania. Troskę o świątynię przed bierzmowaniem powierzamy mieszkańcom ulicy Bugaj blok 2A, bloki nr 34 i 36,  ulica Bugaj domy prywatne i ulica Cmentarna.
 9. W ostatnim czasie na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej, odprowadziliśmy : śp. + Andrzeja Domagałę . Duszę zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian .
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *