poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 12.05.2019 r.

4  NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 R.

 1. Tak jak cały miesiąc, dzisiaj gromadzimy się o godz. 17:30 na nabożeństwie majowym. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny ( także przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach naszej parafii.
 2. Dziś taca remontowo-budowlana. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dziś niedziela zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Ze względu na tacę remontowo-budowlaną po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 5. W dzisiejszą niedziele 12 maja w naszej parafii przypada 40- godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy świętej o godz. 7:00 i po sumie o godz. 13:00 do nabożeństwa majowego. Po nabożeństwie majowym zakończenie adoracji, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną do chorągwi, baldachimu, różańca, oraz dzieci do sypania kwiatów. Prosimy również wszystkie grupy parafialne o włączenie się w tą adoracje.
 6. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11:30, dzieci klas III przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Św. Natomiast w przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 11:30 – Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz ich rodzin w sobotę od godz. 9:00.
 7. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę na potrzeby kościoła rodzicom dzieci I komunijnych, troskę o świątynie przed następną niedzielą powierzamy Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.
 8. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Bernadettę Piasta, +Henryka Tumulca . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”   i „Mały Gość Niedzielny”
 10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 1. 18 maja 2019 roku o godz. 16:30 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się III edycja „Projekt Wiara”. Jest to cykliczne wydarzenie mające na celu szerzenie chrześcijańskich wartości w naszym lokalnym środowisku, a także integrację młodzieży i pokazanie prawdziwej istoty wiary w Jezusa Chrystusa. Hasło tej edycji to słowa św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” i poprzez świadectwa, konferencje i koncert chcemy upamiętnić postać wielkiego polskiego świętego w rocznicę Jego urodzin. Szczególnie zapraszamy młodzież. Wstęp jest BEZPŁATNY !