Ogłoszenia 11.10.2020 rok

     XXVIII   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 11.10.2020 r.

 1. Obchodzony dziś już XX Dzień Papieski niech stanie się okazją do wspólnotowej refleksji nad tajemnicą misji Świętego Piotra. W szczególny sposób starajmy się sięgnąć do tekstów nauczania św. Jana Pawła II, by móc je realizować w życiu, dla dobra rodziny, Kościoła i Ojczyzny. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii, jest dziś prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych .
 2. W przyszłą niedzielę 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona ks. Łukasza. Msza św. w intencji Czcigodnego Solenizanta zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18:00 na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci o naszych zmarłych. Jedyną formą pomocy naszym bliskim jest ofiara mszy św. oraz modlitwa. Przez cały rok przed Sumą niedzielną modlimy się za zmarłych w tzw. Wypominkach. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są formularze, na których możemy wpisać naszych bliskich zmarłych. Prosimy o czytelne wpisywanie najlepiej drukowanymi literami. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne zgłaszamy i zapisujemy w zakrystii, a listopadowe wpisujemy na kartkach. Wypominki roczne jak w ubiegłym roku – 40 zł. a wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna.
 5. W związku z epidemią w tym roku, 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. Msze w kościele będą jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7:00, 10:00,  11:30,  18:00. Po sumie o godz. 13:00 na cmentarzu będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej – 16 października w piątek o godz. 18:30.
 7. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać.
 8. Maciek Zachariasz z rodziną oraz Klub Seniora przy Parafii Suchedniów i Radek Kowalik pragną podziękować Księdzu proboszczowi Markowi Migockiemu za możliwość przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na terenie Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej . Na tle muralu anielskich skrzydeł powstało blisko 100 portretów. Dzięki ofiarności parafian udało się zebrać 7150 zł, które trafiły już do rodziny i zostaną przeznaczone na kolejne badania, leczenie i rehabilitację Maćka. Dziękujemy parafianom za ich otwarte serce. Bóg zapłać.
 9. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie 13 Października we wtorek, rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:20. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem i po Mszy świętej procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 10. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii najbliższy piątek 16 października po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
 11. W przyszłą niedzielę 18 października na Mszy świętej o godz. 8:30 swoje spotkanie formacyjne będzie miała młodzież z naszej parafii która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z rodzicami.
 12. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic: Placowa, Józefów, Sportowa, Choroszewskiego. Msza św. za mieszkańców14 marca 2021 roku o godz. 7:00.  Troskę o świątynię przed liturgią następną niedzielą polecamy mieszkańcom ulicy Berezów.
 13. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Zofię Miernik, + Danielę Gałczyńską . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 15. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.