sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 11.07.2021 rok

     

              XV  Niedziela Zwykła – Rok „C” – 11.07.2021 rok

                                

  1. Rozpoczęliśmy czas wakacyjnego odpoczynku. Podczas urlopów i podróży uczyńmy wszystko, aby nie zaniedbać niedzielnej Eucharystii.
  1. W dniu 6 sierpnia wyrusza kolejna – piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich, młodych i starszych do wędrowania na Jasną Górę. Zachęcamy, aby planując urlopy wziąć pod uwagę i taką formę pobożności. W tym roku prosimy o zapisywanie się do grupy wybranej parafii ze Skarżyska .
  1. W związku z przystąpieniem do prac przy nowym cmentarzu prosimy osoby, które zadeklarowały się o przekazanie kamieni na ten cel proszeni są o kontakt ze mną w najbliższym czasie lub z Panem Albertem Cieślikiem . Cmentarz zostanie ogrodzony płytami betonu. Koszt ogrodzenia z kamienia ciosanego byłby bardzo wysoki. Ponad kilka set tysięcy złotych. Dziś taki wydatek jest niemożliwy. Od strony ulicy Cmentarnej będzie tylko wykonany z kamienia i zostanie zainstalowana brama wjazdowa. W kasie parafialnej obecnie na ten cel z kolędy  zostało zebrane 80 tys. zł. Ogrodzenie musi być wykonane w najbliższym czasie. Jest to wymóg Sanepidu który mówi, że tylko na placu ogrodzonym można grzebać umarłych.
  2. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Jerzego Pańczyka. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Dziękujemy za troskę o świątynię, kwiaty i ofiarę 200 zł. na kościół parafialny parafianom z ulic Mickiewicza i Słowackiego , o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy E. Peck.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”.
  5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dzięki współpracy UMiG i NZOZ „Promyk” w Suchedniowie 31 lipca ( sobota) w suchedniowskiej Przychodni przeprowadzona zostanie akcja szczepień przeciw COVID-10 szczepionką Pfizer. Preparatem tym mogą być szczepione osoby od 12 roku życia. Osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień mogą zgłosić chęć zaszczepienia w miejscu zamieszkania. Zgłoszeń należy dokonywać do 16 lipca telefonicznie w Urzędzie Miasta i Gminy lub w NZOZ „Promyk”.

 

Natomiast w niedzielę 25 lipca w godzinach od 8:00 do 13:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Suchedniowie Urząd Miasta i Gminy uruchamia Mobilny Punkt Szczepień  jednodawkowym  preparatem Johnson&Johnson. Tym preparatem szczepić mogą się osoby dorosłe powyżej 18 roku życia. Szczegóły na plakatach i na stronie www.suchedniow.pl . Zachęcamy do skorzystania z tych możliwości szczepień wszystkich, którzy dotychczas tego nie zrobili. Chronimy siebie i swoich bliskich.

 

 

 

 

        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *