poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 11.06.2023 rok

X Niedziela Zwykła  – Rok „A”  – 11.06.2023 r.

  1. W związku z wyjazdami na wakacje i urlopy w przyszła niedzielę po mszach św. będą poświęcane pojazdy. Każdy otrzyma obrazek św. Krzysztofa z modlitwą kierowcy. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na misje św. Prosimy , by przy pojeździe stał jego właściciel.
  2. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po mszach św. o godz. 18:00 a w  niedziele o godz. 17:30. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja po nabożeństwie czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy i poświęcenie wianków.
  3. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP..
  4. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za troskę o ołtarze, dekorację trasy procesję, kwiaty, liturgię śpiewy i liczny udział w procesji. Szczególne podziękowanie składam Orkiestrze pod batuta Pana Wojciecha Materka. Panu Dyrektorowi Andrzejowi Karpińskiemu, Straży, Policjantom, Nadleśniczemu Panu Piotrowi Fitasowi i Nadleśnictwu Suchedniów, Rycerzom Kolumba, asyście kościelnej, ministrantom, rodzicom i dziewczynkom sypiącym kwiaty, Dziewczynkom i chłopcom w strojach komunijnych, Panu Organiście Panu Kościelnemu. Za przygotowanie ołtarzy księżom współpracownikom ks. Markowi i ks. Łukaszowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Diakonii, Rycerzom Kolumba, Rycerstwu Maryi Niepokalanej. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci I Komunijnych i Przezywających I Rocznicę Komunii św.. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty – mieszkańcom ulic Fabryczna i Spokojna . Troskę o świątynię przed następną niedzielą  powierzamy mieszkańcom ulic Warszawska, Jodłowa, Kopalniana, Harcerska, Młynarska i Partyzantów. Msza św. za mieszkańców z ulic Spokojna i Fabryczna będzie odprawiona 02.06.2024 roku o godz. 8:30  .
  6. W ostatnim czasie na drogę do wieczności, z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. + Zenona Kozerę,.  Duszę  zmarłego  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika  „Mały Gość Niedzielny” .
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *