niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.10.2021 rok

XXVIII   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 10.10.2021 r.                                           

 1. Obchodzony dziś już XX Dzień Papieski niech stanie się okazją do wspólnotowej refleksji nad tajemnicą misji Świętego Piotra . W szczególny sposób starajmy się sięgnąć do tekstów nauczania św. Jana Pawła II, by móc je realizować w życiu, dla dobra rodziny, Kościoła i Ojczyzny.  W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii jest dziś prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnej młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych.
 2. W dniach 16– 19 października w naszej parafii będzie peregrynacja relikwii bł. Michała McGIVNEJA – założyciela Rycerzy Kolumba. Przyjęcie relikwii i wprowadzenie w sobotę 16 października o godz. 17:15
 3. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci o naszych zmarłych. Jedyną formą pomocy naszym bliskim jest ofiara mszy św. oraz modlitwa. Przez cały rok przed Sumą niedzielną modlimy się za zmarłych w tzw. wypominkach. Przy wyjściu z kościoła  wyłożone są formularze, na których możemy wpisać naszych bliskich zmarłych. Prosimy o czytelne wpisywanie najlepiej drukowanymi literami. Wypominki roczne, półroczne i kwartalne zgłaszamy i zapisujemy w zakrystii, a listopadowe wypisujemy na kartkach. Wypominki roczne jak w ubiegłym roku – 40 zł. a wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna .
 4. W związku z epidemią w tym roku, 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. Msze w kościele będą jak w każdą niedziele tj. o godz. 7:00,  8:30,  10:00,  11:30  i  18:00. Po sumie o godz. 13:00 na cmentarzu będzie procesja z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych. Po procesji będą poświęcane nowe pomniki.
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dziękuje za pomoc przy sprzątaniu klombu na placu ks. Infułata Józefa Wójcika oraz Kapliczce św. Rozalii.- Panią: Marii Zuba, Teresie Sułek; Panom: Józefowi Sztando, Łukaszowi Gałczyńskiemu, Jarosławowi Gałczyńskiemu i Zbigniewowi Szwajdo.
 6. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przypomina, że wyjazd na pielgrzymkę szlakiem św. Rozalii jest dziś o godz. 13:00 z placu ks. Inf. Józefa Wójcika.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie 13 października, rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:30. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem i po Mszy Świętej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 8. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 15 października po Mszy św. o godz. 18;00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00
 9. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać.
 10. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna i Dawidowicza domy prywatne. Msza św. w tej intencji 28 marca 2022 roku o godz. 11:30. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy mieszkańcom z ulic:  Kościelna, Gajzlera i Niska.
 11. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Barbarę Sowula, + Mariana Kowalika, + Teresę Grzelka.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
 13. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *