Ogłoszenia 10.04.2022 rok

NIEDZIELA PALMOWA – Rok „C”  – 10.04.2022 r.

  1. Dziś po mszach św. są zbierane ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy.
  2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek . Natomiast w Wielką Środę , Wielki Czwartek i Wielki Piątek Kancelaria nieczynna. .
  3. Do chorych udamy się w Wielki Czwartek od godz. 9:00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii do Wielkiej Środy włącznie.
  4. W Niedzielę Palmową nie głosi się homilii. Wsłuchujemy się natomiast w opis Męki Pańskiej. Słowa Ewangelii same w sobie są nauką, jak być chrześcijaninem, który potrafi oprzeć się presji tłumu i do końca wytrwać przy Chrystusie .
  5. Dzisiaj o godz. 17:30 Gorzkie Żale bez kazania
  6. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień:
  • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji Ciemnicy.
  • Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczyna Misteryjna Droga Krzyżowa o godz. 16:30 przy Domu Parafialnym, następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Św. . Obowiązuje post ścisły , Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • W Wielką Sobotę odbywa się poświecenie pokarmów. W Kościele od godz. 9:00 do 12:00 co pół godziny. W punktach na ternie parafii według porządku z lat ubiegłych od godz. 9:00. W Kaplicy u Sióstr na ulicy Kieleckiej o godz. 8:30 i 12:15.
  • O godz.. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę.
  1. Porządek adoracji w czasie Triduum Paschalnego:

        W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22:00

  1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. W piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Ks. Wojciechowi i Rycerzom Kolumba dziękujemy za jej zorganizowanie. Bóg zapłać..
  3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Henryka Miernika, + Tadeusza Woś, + Genowefę Poleszak-Ogonowską. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”
  5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *