sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.03.2019 r.

I Niedziela W. Postu „ C” –   10.03.2019 r.

 1. Dziś taca remontowo-budowlana. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać
 2. Trwa WIELKI POST- CZAS, w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemieniać swoje życie.
 3. Modlitwa wspiera całą naszą pracę nad sobą. Dzięki niej wypraszamy sobie siłę w trudnościach i pomoc Bożą po to, by zrozumieć jak mamy postępować i pojmować sens chrześcijańskiego życia. Pomocą w modlitwie są dla nas nabożeństwa, podczas których rozważamy Mękę Pańską.
 4. Dzisiaj o godz. 17:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem  Msza św. o godz. 18:00- bez kazania.
 5. DROGA KRZYŻOWA odprawiana jest w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:00 dla starszych godz. o 17:00.
 6. Post – to umiejętność odmawiania sobie pokarmu, ale także innych przyjemności. Jest wyrazem panowania nad sobą i dowodzi, że potrafimy świadomie wybierać między różnymi wartościami. Post to wyraz czci i miłości Bożej i pokuta za grzechy.
 7. Jałmużna – to dzielenie się tym, co człowiek posiada, z potrzebującymi. Jest wyrazem miłości, gotowości do służby dla innych, której Jezus wymaga od swoich uczniów. W naszej świątyni w kaplicy włoskiej został wyłożony Krzyż Chrystusa, aby przypominać nam o miłości drugiego człowieka.
 8. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 9. Za tydzień, w całym Kościele w Polsce, przeżywać będziemy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Także przed naszą świątynią będzie można składać po mszach  ofiary do puszki  na ten cel.
 10. W tym tygodniu  na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Mariana Materka.  Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”  i dwumiesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa i opieki Maryi.