niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 09.10.2022 rok

XXVIII Niedziela Zwykła – Rok „C” – 09.10.2022 r.

 1. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.
 2. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” , także w naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych był zawsze drogi .
 1. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. Prosimy o dbałość na najnowszej części cmentarza i nie wyrzucanie nań śmieci.
 2. Od 1 października etat grabarza przejmuje Firma Stopa-Borowiec. Miejsce pochówku na cmentarzu proszę zgłaszać do Pana Tomasza Stopa nr tel. 605 414 874 .
 3. Także w tym roku 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. W tym dniu msze w kościele jak w niedzielę. Po mszy o godz. 11:30 będzie procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych..
 1. Rycerze Kolumba zapraszają dzieci do udziału w Konkursie plastycznym zatytułowanym „TAJEMNICE RÓŻAŃCA”. Szczegółowe informacje o konkursie podane są na plakatach umieszczonych w parafialnej tablicy, szkołach i przedszkolu oraz strona parafialna.
 2. Są do nabycia kalendarze na 2023 rok – cegiełki Caritasu – cena – 10,- zł .
 3. Informujemy, że wypominki roczne – 50 zł od duszy, wypominki półroczne – 30 zł od duszy oraz wypominki jednorazowe – ofiara dobrowolna.
 4. Marek ogłosił konkurs dla dzieci naszej parafii na najczęstszy udział w nabożeństwie różańcowym. Będą zbierane naklejki związane z Matką Boską. Czekają fantastyczne nagrody.
 5. Dziękujemy za sprzątanie, kwiaty oraz ofiarę 250 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z Oś. Jasna 1 – ulice między Jasną a Poziomskiego. Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z   Oś. Jasna II– ulice między Poziomskiego a Kościuszki .
 6. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Teresę Wędrychowską, + Józefa Jedynaka, + Bogusława Tusznio, + Stanisława Sputo, + Helenę Jedynak. . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 7. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”- oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *