Ogłoszenia 09.08.2020 rok

     XIX   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 09.08.2020 r.

  1. Dziś po mszy św. o godz.10:00 zapraszamy na spotkanie osoby należące do9 Straży Honorowej NSPJ.
  2. Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy w czwartek po mszy św. o godz. 18:00 na nabożeństwo i procesję fatimską.
  3. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Myśli i serca Polaków dziś podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od  wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki i Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną. W tę piękną uroczystość święcimy wiązanki ziół i kwiatów. Porządek sprawowanych Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Obecność na mszy w tym dniu obowiązkowa.
  4. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Mie4czysława Zapa,. Zmarłego polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  5. Dziękując za troskę o  świątyni, kwiaty i ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Zagórska  – msza w ich intencji zostanie odprawiona 22.01.2021 roku o godz. 7:00 – o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy  Mickiewicza i Słowackiego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.