Ogłoszenia 08.12.2019 rok

II    Niedziela Adwentu   Rok    „A”   08.12.2019 R.                

 1. Dziś taca remontowo – budowlana. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 2. Przez cały Adwent Roraty w dni powszednie o godz. 6:30. Zróbmy postanowienie, aby przynajmniej raz w tygodniu wziąć udział we wspólnej modlitwie. Dzieci i młodzież zachęcamy do obecności na roratach.
 3. W zakrystii są Wigilijne Świece „Caritas” – składając ofiary za świece możemy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin.
 4. S kalendarze na 2020 rok w cenie 4 zł..
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 6. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu a także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji w całej Polsce przed kościami zbierane są ofiary do puszek na ten cel.
 7. W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program spotkań rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem. Już dziś w osobistych modlitwach dobremu Bogu osobę o. Rekolekcjonisty i prosimy o błogosławione owoce naszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Do chorych z posługą udamy się w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9:00, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii .
 8. Tydzień temu zostały poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły. Przez cały Adwent, począwszy od pierwszej niedzieli chórzyści, w przedsionku Kościoła rozprowadzają opłatki wigilijne. A w ciągu tygodnia opłatki nabyć można także w zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać .
 9. W przyszłą Niedzielę 15 grudnia na Mszy Świętej o godz. 8;30  swoje spotkanie formacyjne będzie miała młodzież z naszej parafii , która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania . Obecność obowiązkowa. Po Mszy Świętej będzie spotkanie z rodzicami .
 10. Akcja Katolicka zaprasza na zamyślenia adwentowe ze św. Janem Pawłem II nad wierszem „MATKA” w niedzielę 15 grudnia w Kościele o godz. 17:40.
 11. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii w najbliższy piątek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 i będzie trwała do Apelu Jasnogórskiego do godz. 21:00.
 12. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z naszej Parafii bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za włączenie się w akcję „Polak z sercem”. Państwu Więckowskim za możliwość zorganizowania zbiórki w sklepach przy ulicy Bugaj oraz Powstańców, za złożone dary i serdeczne przyjęcie naszej młodzieży. Paniom ekspedientkom za okazaną pomoc. Wszystkim, którzy okazali swą dobroć i ofiarowali dary dla Polaków na Kresach. Zbiórka przebiegła bardzo owocnie. Zebrane zostały dary w postaci żywności, artykułów szkolnych i chemicznych.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” .
 14. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.