Ogłoszenia 08.05.2022 rok

IV Niedziela Wielkanocna – Rok „C”   – 08.05.2022 r.

 1. Tak jak przez cały miesiąc, dzisiaj gromadzimy się o godz. 17:30 na nabożeństwie majowym.
 2. Dziś niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu .
 3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13:00 dzieci klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii Św. Natomiast w przyszłą niedzielę także na mszy św. o godz. 13:00 Rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz ich rodzin w sobotę 14 maja od godz. 9:00.
 4. W czwartek 12 maja w naszej parafii przypada czterdziestogodzinne nabożeństwo. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. Nabożeństwa majowego. Po nabożeństwie majowym zakończenie adoracji – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną do chorągwi, baldachimu, różańca oraz dzieci do sypania kwiatów.

Porządek adoracji:

 • Od godz. 8:00   – ulica Żeromskiego i Kielecka
 • Od godz. 9:00   – ulica Warszawska i Zagórska
 • Od godz. 10:00 – ulica Kościuszki, Słowackiego, Poziomskiego i Mickiewicza
 • Od godz. 11:00 – ulica Stokowiec
 • Od godz. 12:00 – ulica Bugaj, Dawidowicza i Osiedle przy dworcu PKP
 • Od godz. 13:00 – ulica Bodzentyńska i Leśna
 • Od godz. 14:00 – ulica Berezów, Powstańców i osiedle Jasna
 • Od godz. 15:00 – ulica Langiewicza

Prosimy również grupy działające w parafii o włączenie się w tę adorację.

 1. Zapraszamy w przyszłą niedzielę 15 maja na procesję pokutną różańcowa , która będzie po Mszy świętej o godzinie 18:00 . Będzie to modlitwa w całej naszej Ojczyźnie w intencji za wstawiennictwem Matki Bożej Łaskawej i świętego Andrzeja Boboli do Boga i błaganie o Miłosierdzie nad nami.
 2. Próby liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii Świętej w tym tygodniu w poniedziałek 9 maja i piątek 13 maja o godz. 16:00.
 3. Zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie 13 Maja w piątek. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:00, następnie po Nabożeństwie Majowym – Msza Święta o godz. 18:00 z kazaniem i po Mszy świętej procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 1000,- zł na potrzeby kościoła rodzicom dzieci  I-szo komunijnych . Troskę o Świątynię przed następną niedzielą powierzamy Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Misyjne Drogi”.
 6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *