niedziela, 1 października, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 07.06.2020 rok

Niedziela Trójcy Przenajświętszej  „A”   – 07.06.2020 r.

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc by Chrystus błogosławił naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary i okazją do wyrażenia wdzięczności Jezusowi za dar obecności wśród nas pod postaciami eucharystycznymi .
 2. Msze Św. w Boże Ciało o godz. 7:00, 8:30,  10:00,  18:00. Po Mszy Św2. O godz. 10:00 wyruszy z Kościoła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o chętne branie symboli religijnych, chorągwi, baldachimu, obrazów, poduszek, różańca. Trasa procesji będzie wiodła ulicą Kościelną.
 3. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich parafian biorących udział w procesji Bożego Ciała jak i we mszy św. o założenie maseczek. Prosimy o ścisłe dostosowanie się do tych wymogów.

4 .  Ołtarze na Boże Ciało:

I Ołtarz na placu ks. In J. Wójcika przy krzyżu – Akcja Katolicka i Diakonia

II Ołtarz przy Świetlicy Środowiskowej – KSM

III Ołtarz przy Figurce św. Józefa przy wikariacie – Rycerze Kolumba

IV Ołtarz naprzeciw poczty przy figurze Matki Bożej Niepokalanej – Rycerstwo Maryi Niepokalanej i Pani  Agnieszka Maślak

Zakończenie procesji w kościele.

 1. W Boże Ciało na procesję zapraszamy uczniów klas III i IV w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów.
 2. Przez całą oktawę Bożego Ciała Nabożeństwa Eucharystyczne w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła a w niedzielę następną o godz. 17:30 przed mszą św. .
 3. Grupy wyznaczone przystroją we własnym zakresie: ołtarze, nakryją obrusem i ustawią świeczniki oraz wkopią drzewka brzozy. Kwiaty będzie można pobrać w przeddzień Bożego Ciała lub w Boże Ciało wcześnie rano w zakrystii .
 4. Harcerzy lub dwóch chętnych panów prosimy o zabezpieczenie nagłośnienia na procesji Bożego Ciała.
 5. Nabożeństwo Czerwcowe w niedziele o godz. 17:30 a w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00 .
 6. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie13 czerwca w sobotę. Rozpoczynamy modlitwą różańcową o godz. 17:20. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem i po Mszy świętej nabożeństwo czerwcowe – modlimy się litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie procesja wokół kościoła figurką Matki Bożej Fatimskiej
 7. Jest nowa księga intencji mszalnych na 2021 rok. Zapisy w zakrystii .
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny

13.  Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i   opieki Maryi.