Ogłoszenia 06.12.2020 rok

         II   Niedziela Adwentu     –  Rok  „B”   – 06.12.2020 r.

  1. Przez cały Adwent Roraty w dni powszednie o godz. 6:30. Zróbmy postanowienie, aby przynajmniej raz w tygodniu wziąć udział we wspólnej modlitwie.
  2. W zakrystii są Wigilijne Świece „Caritas” – składając ofiary za świece możemy pomóc dzieciom z najuboższych rodzin.
  3. Są kalendarze na 2021 rok w cenie – 5 zł.
  4. Dziś przeżywamy II niedziele Adwentu a także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej racji w całej Polsce przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na ten cel.
  5. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: msze św. o godz. 6:30,  10:00  i o godz. 18:00
  6. W następną niedziele rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Szczegółowy program spotkań rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem. Już dziś  w osobistych modlitwach polecajmy dobremu Bogu osobę o. Rekolekcjonisty i prośmy o błogosławione owoce naszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Do chorych z posługą udamy się w środę 23 grudnia od godz. 9:00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  7. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy  śp. + Marię Gruca , + Krystynę Przeorską – Spadło, + Mariannę Dąbrowa  . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian .
  8. Tydzień temu zostały poświęcone opłatki wigilijne, które trafią na nasze świąteczne stoły . Przez cały Adwent opłatki nabywać można w zakrystii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *