Ogłoszenia 06.10.2019 rok

XXVII    Niedziela Zwykła   Rok    „C”   06.10.2019 R.

 1. Dziś na Jasną Górę udała się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę taca remontowo – budowlana.
 3. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 zostaną poświęcone różańce dzieciom klas III.
 4. Ustanowiony przez konferencję Episkopatu polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszku. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara, przyczyni się do powstania „ żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych polaków był zawsze drogi.
 5. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii , dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy pojemniku ( kontenerze ) na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać .
 6. Zapraszamy na ostatnie w tym roku 2019 Nabożeństwo Fatimskie 13 Października, w najbliższą niedziele. Rozpoczniemy modlitwą różańcowa o godz. 17:20. Następnie o godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem i po Mszy świętej procesja wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
 7. Dziękując za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz ofiarę 450 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Berezów, msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 24.03.2020 roku o godz. 8:30, przed następną niedzielą powierzamy troskę o świątynię parafianom z ulicy Bodzentyńska, Jasna i Nowa.
 8. Składam serdeczne podziękowanie Wielkiemu Rycerzowi Tadeuszowi Odzimkowi i Rycerzom Kolumba za posprzątanie placu i usunięcie śmieci z rynien na budynku Świetlicy Środowiskowej. Serdeczne Bóg zapłać
 9. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Ryszarda Reka, + Janusza Pająka, +Alicję Adamczyk, + Artura Ledwójcika, +Henryka Krawczyka.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. W następnym tygodniu po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.