sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 06.06.2021 rok

X  Niedziela Zwykła – Rok „B” – 06.06.2021 rok

  1. Dziś przezywamy wizytację naszej parafii przez Pasterza diecezji Ordynariusza ks. Bp Marka Solarczyka, którego serdecznie witamy.
  2. Czerwiec to miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie po mszy św. o godz. 18:00 , a w niedzielę o godz. 17:30. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja po nabożeństwie czerwcowym. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie wianków.
  3. W piątek 11.06.2021 roku przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym parafianom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za troskę o ołtarze, dekorację trasy procesji, kwiaty, liturgię, śpiewy i liczny udział w procesji. Szczególne podziękowanie składam: Władzom Miasta i Gminy Suchedniów, Przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy, Kierownictwu i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej, Straży, Policjantom, Nadleśniczemu Panu Piotrowi Fitasowi i Nadleśnictwu Suchedniów, Rycerzom Kolumba, asyście kościelnej, ministrantom, rodzicom, dzieciom sypiącym kwiaty, panu Organiście, panu Kościelnemu. Za przygotowanie ołtarzy Księżom współpracownikom ks. Wojciechowi i ks. Łukaszowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej i Diakoni, KSM-owi, Rycerzom Kolumba, Rycerstwu Maryi Niepokalanej i Pani Agnieszce Maślak. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom I Komunijnym i rodzicom przeżywającym I Rocznicę Komunii  świętej . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać .
  5. Dziękując  za sprzątanie świątyni, kwiaty i dar ołtarza – ornat  na potrzeby kościoła – rodzicom młodzieży bierzmowanej  – troskę o świątynię przed następną niedziela powierzamy mieszkańcom z ulicy Żeromskiego .
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Marię Gruca, + Jadwigę Wydrzyńską, + Zdzisława Sitarskiego, + Henryka Swat.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „ Mały Gość Niedzielny”.
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *