Ogłoszenia 06.03.2022 rok

           I   NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – Rok „C” – 06.03.2022 r.  

 1. Trwa Wielki Post w którym przez modlitwę, pokutę i jałmużnę próbujemy przemieniać swoje życie.
 2. Modlitwa wspiera całą naszą pracę Bad sobą. Dzięki niej wypracowujemy sobie siew trudnościach pomoc Bożą po to, by zrozumieć jak mamy postępować i pojmować sens chrześcijańskiego życia. Pomocą w modlitwie są dla nas nabożeństwa, podczas których rozważamy Mękę Pańską.
 3. Dzisiaj o godz. 17:30 GORZKIE ŻALE z kazaniem. Msza św. o godz. 18:00 bez kazania.
 1. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek – dla wszystkich o godz. 17:00.
 1. Post to umiejętność odmawiania sobie pokarmu, ale także innych przyjemności. Jest tez wyrazem panowania nad sobą i dowodzi, że potrafimy świadomie wybierać między różnymi wartościami. Post to wyraz czci i miłości Bożej i pokuta za grzechy.
 2. Jałmużna – to dzielenie się tym, co człowiek posiada z potrzebującymi. Jest wyrazem miłości, gotowości do służby dla innych, której Jezus wymaga od swoich uczniów. W naszej świątyni w kaplicy włoskiej został wyłożony Krzyż Chrystusa, aby przypominać o miłości drugiego człowieka.
 3. Dziś po mszach są zbierane ofiary do puszki na rzecz ogarniętej wojny Ukrainy.
 4. Za tydzień, w całym Kościele w Polsce przeżywać będziemy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieła modlitwą i ofiarą. Także przed naszą świątynią będzie można składać po mszach ofiary do puszki na ten cel.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Zbigniewa Glijera, + Romana Pawłowskiego, + Ewę Sołkiewicz.. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” i „Misyjne Drogi”
 7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego  błogosławieństwa  i  opieki Maryi.