sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 05.06.2022 rok

05.06.2022 r.  –  Niedziela Zesłania Ducha Świętego – Rok „C”

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro, w poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła . Msze św. o godz. 7:00, 10:00,   18:00.
 3. W Czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. 10 czerwca w piątek na mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Ordynariusza Marka Solarczyka . Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na misje św. Ze względu na bierzmowanie w piątek wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe będzie rano po mszy św. o godz. 7:30.
 5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej  – Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 18 zostanie odprawiona msza św. w 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. Wojciecha o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej opiekunki kapłanów, na którą zapraszamy wszystkich parafian.
 7. W tym roku przypada 50 rocznica uwolnienia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i powrotu na szlak nawiedzenia.

W tym roku przypada również 50 rocznica przybycia ks. Józefa Wójcika do Suchedniowa. Z tej okazji 12 czerwca, w niedziele o godzinie 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta za ks. Infułata Józefa Wójcika, który dokonał uwolnienia tego obrazu.

Zapraszamy na tę uroczystość poczty sztandarowe: Rady Miasta i Gminy Suchedniów, Rycerzy Kolumba, kombatantów, suchedniowskich szkół, stowarzyszeń i organizacji.

Tego dnia w Suchedniowskim Ośrodku Kultury o godzinie 14:00 zostanie zaprezentowana wystawa pamiątek po księdzu Infułacie. Następnie o 14:30 rozpocznie się projekcja filmów „Kapłan z Suchedniowa” i „Złodziej w sutannie” – wstęp jest wolny.

O godzinie 21:00 – Apel Jasnogórski z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich przed obrazem i modlitewne czuwanie.

Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

 1. Próby liturgiczne w tym tygodniu dla kandydatów do sakramentu bierzmowania będą 7 czerwca – wtorek i 9 czerwca – czwartek o godzinie 16:00. Obecność obowiązkowa.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach będą zbierane ofiary dla chorego 5 letniego Jakuba, który wymaga bardzo kosztownego leczenia i rehabilitacji.
 3. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty oraz ofiarę 680 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulic Warszawska, Jodłowa, Kopalniana, Harcerska, Młynarska, Partyzantów. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 5 lutego 2023 roku o godz. 8:30 . Troskę o świątynię przed bierzmowaniem powierzamy rodzicom młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W ostatnim czasie na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej, odprowadziliśmy : śp. + Władysława Boderę, + Elżbietę Pawlukiewicz, + Danutę Banaczkowską . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”
 6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego                       błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *