sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 05.04.2020 rok

Niedziela Palmowa –    Rok „C”   – 05.04.2020 r.               

 1. Zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia i GIS w kościele na mszy lub nabożeństwie może być 5 osób. Odległość w kościele i na placu kościelnym między osobami powinna wynosić 2 metry . Zalecenia co do osób w kościele obecnie 5 osób, póki co obowiązują do 11 kwietnia. Od 12.04.2020 roku czyli od Wielkanocy mogą być inne zalecenia do których powinniśmy się dostosować. Wiadomość ta zostanie podana w telewizji czy w radio.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek i wtorek. W środę , czwartek i piątek Kancelaria nie czynna.
 3. Dzisiejsza niedziela Męki Pańskiej, zwana Palmową – wprow3adza nas w najważniejszy tydzień roku liturgicznego. Zbliża się godzina męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zanim pochylimy się nad pustym grobem będziemy towarzyszyć Jezusowi w ostatnich ziemskiego życia. Jeszcze raz zobaczymy jak entuzjazm tłumu, triumfalnie witającego Syna Człowieczego, zmieni się w złowrogie wołanie domagające się śmierci dla Niewinnego.
 4. Dziś z gałązkami palmowymi w rekach przypominamy tych, którzy przed wiekami przy drodze do Jerozolimy wiwatowali na cześć Jezusa. Trudno wytłumaczyć, co wydarzyło się miedzy Niedzielą Palmową i Wielkim Piątkiem, a sprawiło, że ci sami ludzie zaledwie kilka dni później zamiast „hosanna” krzyczeli z wściekłością: „ukrzyżuj Go”.
 5. W Niedzielę Palmową nie głosi się homilii. Wsłuchujemy się natomiast w opis Męki Pańskiej. Słowa Ewangelii same w sobie są nauką, jak być chrześcijaninem, który potrafi oprzeć się presji tłumu i do końca wytrwać przy Chrystusie. Na mszach błogosławimy palmy. Nie będzie procesji z palmami dookoła kościoła.
 6. godz. 17:30 – Gorzkie Żale bez Kazania.
 7. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień:

 

– W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi  Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament pozostanie w Tabernakulum.

 

– Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczną się Drogą Krzyżową o godz. 16;30 w kościele, następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża przez skłon ( bez ucałowania), Komunia Św.. Tego dnia nie sprawuje się Mszy św. Obowiązuje post ścisły.

 

– Niestety w tym roku w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. W domu błogosławieństwa pokarmów przy zapalonej świecy dokona głowa rodziny.

 

– O godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej bez poświęcenia ognia. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę przed kościołem.

 

Porządek adoracji w czasie Triduum Paschalnego:

– w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 21:00 – adoracja indywidualna

 

 1. Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6:00 – procesja wewnątrz kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na schodach przy wejściu do kościoła.
 2. W poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę.
 3. Spowiedź w ciągu tego tygodnia w poniedziałek , wtorek, środę rano i wieczorem przed mszami. Prosimy o zachowanie odległości 2 metry przed konfesjonałem.
 4. „Święta Rozalio chroniąca przed epidemią – módl się za nami” . Poświęcone obrazki z wizerunkiem św. Rozalii autorstwa Joanny Ledoux znajdujące się w naszej parafii można odebrać w kościele i przekazać  komuś z rodziny lub znajomemu.
 5. W tym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Helenę Sikora. Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 6. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.
 7. Numer telefonu parafialnego – 733 465 5189