Ogłoszenia 05.03.2023 rok

II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   – Rok „A”– 05.03.2023 r.

  1. Rozpoczynamy drugi tydzień Wielkiego Postu. Katechizm Kościoła Katolickiego podaje, iż Wielki Post jest w Kościele specjalnym czasem praktyki pokutnej oraz , że jest to okres odpowiedni dla ćwiczeń duchowych, dobrowolnych wyrzeczeń jak post i jałmużna, z także braterskiego dzielenia się z innymi. Pomyślmy, czy dobrze ten czas wykorzystujemy, jakie postanowienia oraz czy znaleźliśmy chwilę na rozważanie Męki Pańskiej.
  2. DROGA KRZYŻOWA – odprawiana jest w każdy piątek dla wszystkich o godz. 17:00.
  3. Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach bez kazania.
  4. Dziś, w całym Kościele w Polsce przeżywamy dzień solidarności z potrzebującymi i biednymi ludźmi terenów misyjnych. Zechciejmy wesprzeć misjonarzy i misyjne dzieło modlitwą i ofiarą. Po mszach św. można złożyć do puszki ofiary na ten cel..
  5. Diakonia liturgiczna zaprasza na rozważanie Pisma Świętego w piątek o godz. 18:30.
  6. Zapraszamy do udziału w Nocnej Suchedniowskiej drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona 24 marca o godz. 18:45. Trasa: Suchedniów – Michniów – Suchedniów. Wszelkie informacje u ks. Marka i na facebooku Parafii.
  7. Drodzy parafianie, zbliża się 50 rocznica pobytu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii – 3 czerwca ( sobota) – planowane są nasze parafialne Uroczystości. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowania do tej Uroczystości. Informacje u ks. Marka i ks. Łukasza.
  8. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Leszka Pindę, + Jerzego Kaczmarzyka, + Jarosława Zolbacha, + Jerzego Okłę . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”  i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz „Misyjne Drogi”

10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *