Ogłoszenia 05.01.2020 rok.

05.01.2020 r.    II Niedziela po Narodzeniu Pańskim  – Rok  „A”            

  1. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Dziękujemy Panu Bogu za to, iż zechciał się objawić nie tylko Izraelitom, ale całej ludzkości. Na pamiątkę tego wydarzenia na drzwiach naszych domów piszemy inicjały imion Mędrców  ( K+M+B )  – prosząc o błogosławieństwo na Rok Pański 2020 . Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na misje. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Kredę można nabyć od młodzieży KSM. Dochód ze sprzedaży kredy zostanie przeznaczony na potrzeby KSM. Tego dnia przypada również 27 Rocznica sakry biskupiej Pasterza Diecezji Ks. Biskupa Henryka Tomasika. W modlitwach osobistych polecamy Bogu Dostojnego Jubilata.
  2. W przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. W przyszłą niedziele – taca remontowo –budowlana.
  3. W ubiegłym roku na tacę remontowo – budowlaną zebrano 52.206,- zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie KŻR z Ks. Opiekunem i zmiana tajemnic. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  5. Z wizyta duszpasterska w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian w następującym porządku:

We wtorek 7 styczna 2020 roku  od  godz. 9:00 – ulica Kościuszki – jeden ksiądz, ulica Szarych Szeregów domy prywatne, Szarych Szeregów bloki 2, 4 i 6 – Staszica wg kolejności – jeden ksiądz; – od godz. 15:30 ulica Dębowa,  Burdzyńskiego,  Klonowa – jeden ksiądz.

 

W  środę  8 stycznia 2020 roku  od  godz.  9:00 – ulica Berezów numery parzyste – dwu księży z obu stron ;  od godz. 15:30 ulica Bugaj blok nr 4

 

W czwartek  9 stycznia 2020 roku  od godz. 9:00  – ulica Berezów numery nieparzyste  – dwu Księży z obu stron;   od godz. 15:30 ulica Bugaj blok nr 10 – jeden ksiądz.

 

W piątek  10 styczna 2020 roku  od 9:00 – ulica Traugutta, Staszica, Dawidowicza domy prywatne, Dworcowa, Źródłowa, Wspólna wg kolejności – jeden ksiądz.

– od godz. 15:30 ulica Jasna Nowa, Sokolica – jeden ksiądz.

– od godz. 15:30 ulica Dawidowicza blok nr 20 – jeden ksiądz.

 

W sobotę  11 stycznia 2020 roku od godz.. 9:00  – ulica Langiewicza numery parzyste i ulice boczne – Słoneczna, Przechodnia i Graniczna – dwu księży ; – jeden ksiądz od ulicy Granicznej do środka, – drugi ksiądz od ulicy Słonecznej do końca i – trzeci ksiądz od torów do środka.

 

W poniedziałek  13 stycznia 2020 roku  od godz. 9:00  – ulica Bodzentyńska – dwu księży; – od początku numery parzyste – jeden ksiądz; – i od początku numery nieparzyste – jeden ksiądz.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” .
  2. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.