poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 04.10.2020 rok

     XXVII   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 04.10.2020 r.

  1. Dziś na Jasną Górę udała się pielgrzymka autokarowa z naszej parafii .
  2. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.
  3. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara, przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków buł zawsze drogi.
  4. Dziś – 4 października od godziny 9:00 do godziny 13:00 odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie i rehabilitację Maćka Zachariasza. Zbiórka odbędzie się przy nowopowstałym muralu anielskich skrzydeł na ścianie Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej. Na miejscu fotograf wykona i wydrukuje portret każdemu kto zechce wesprzeć leczenie Maćka.
  5. Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji – prośba o przeprowadzenie zbiórki do puszek przed Kościołem po każdej Mszy Świętej w niedzielę 4 października. Zebrane ofiary będą przekazane na wsparcie potrzebujących uchodźców na wyspie Lesbon których dotknęła tragedia pożaru obozu dla uchodźców. Podpisał Biskup Henryk Tomasik.
  6. W następnym tygodniu po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
  7. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. I tak – liście, trawę, wieńce z jedliny proszę wysypywać do boksu, natomiast szkło, plastiki proszę wrzucać do kontenera. Są tablice informacyjne umieszczone przy kontenerze i na cmentarzu, proszę o ich przestrzeganie. Bóg zapłać.
  8. Dziękując za sprzątanie, kwiaty i ofiarę 150 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Leśna. Troskę o świątynię przed następną niedzielą polecamy parafianom z ulic: Placowa, Józefów, Sportowa, Choroszewskiego.
  9. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Wiesława Szymczyka, + Stanisławę Łakomiec, + Piotra Skarbka.  Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .

11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.