Ogłoszenia 04.08.2019 r.

XVIII  Niedziela Zwykła   Rok    „C”   04.08.2019 R.

 1. W przyszłą niedzielę taca remontowo-budowlana, ze względu na tacę remontowo-budowlana , ofiary na KUL będą zbierane do puszki po mszach św..
 2. We wtorek, 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 7:00, 10:00, 18:00 .
 3. 6 sierpnia wyruszy kolejna 41 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy ze Skarżyska z Sanktuarium „Ostrej Bramy” przy ulicy Wileńskiej – o godz. 8:00 msza święta i następnie wymarsz. Opiekunem naszej grupy Suchedniowskiej jest ks. Łukasz. Zapraszamy wszystkich, młodzież, starszych, rodziny z dziećmi do wędrowania na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii. Koszt w tym roku to 60 zł. Ci, Którzy nie mogą iść pieszo niech uczestniczą duchowo w pielgrzymce pomagając innym, których nie stać ze względów finansowych. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymią drogę dla naszych parafian będzie sprawowana w poniedziałek – 5 sierpnia – o godz. 18:00. Prosimy Pielgrzymów o składanie bagaży jutro po mszy św. wieczorowej od godz. 18:30 koło salek katechetycznych. Rano we wtorek, bagaże możemy składać do godz. 7:30 .
 4. W wtorek 6 sierpnia, ok. godz. 18:30, do naszej parafii przybędą pielgrzymi ze Starachowic, zdążający na Jasną Górę. Apel Jasnogórski o godz. 20:30. Natomiast w czwartek 8 sierpnia do naszej parafii przybędzie pielgrzymka z Podlasia Prosimy wszystkich parafian, staropolskim zwyczajem o godne przyjęcie pielgrzymów do swoich domów.
 5. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie osoby należące do Straży Honorowej NSPJ.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Jarosławowi Działakowi za bezinteresowne zrobienie 3 ławek i podarowanie ich dla naszego kościoła. Bóg zapłać. Ławki znajdują się na placu kościelnym.
 7. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. +Romana Żołądka, +Zbigniewa Niemczyka, +Dorotę Marszałek, +Barbarę Łakomiec, +Lucynę Rek, +Agatę Niemczyk. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 8. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej Rada Rycerzy Kolumba zaprasza w dniu 15 sierpnia do Parafialnego Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej na II edycję „Wspólnego śpiewania pieśni o tematyce patriotycznej”. Rozpoczęcie „Wspólnego śpiewania” o godz. 18:30. Więcej informacji na plakatach.
 9. Pielgrzymi którzy zapisali się na wyjazd do Mstowa 13 sierpnia we wtorek na ostatni etap pielgrzymki, wyjadą o godz. 6:00 rano spod kościoła. Od tego roku nie ma Mszy świętej rano we Mstowie, także autokar podjedzie pod kościół we Mstowie, tam będzie odpoczynek grupy pielgrzymkowej która wyruszy o godz. 10:30 na ostatni etap pielgrzymowania na Jasną Górę. Msza święta na wałach jasnogórskich będzie o godzinie 19:30 i zakończenie Apelem Jasnogórskim
 10. Dziękujemy za troskę o świątynię, kwiaty i ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy E. Peck, o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy Bugaj bloki 4, 8, 10, 12, 14
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”
 12. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.