poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 04.06.2023 rok

Niedziela Trójcy Przenajświętszej  – Rok „A”  – 04.06.2023 r.

  1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc by Chrystus błogosławił naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie. Udział w procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary i okazją do wyrażenia wdzięczności Jezusowi za dar obecności wśród nas pod postaciami eucharystycznymi.
  2. Msze Św. w Boże Ciało o godz. 7:00, 8:00,  10:00  i  18:00.  Po Mszy Św. o godz. 10:00  wyruszy z Kościoła procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o chętne branie symboli religijnych, chorągwi, baldachimu, obrazów, poduszek i różańca. Trasa procesji będzie wiodła  ulicą Kościelną.

Ołtarze na Boże Ciało:

I Ołtarz – młodzież bierzmowana, dzieci komunijne i rocznicowe –  [ na salkach ]

II ołtarz – Akcja Katolicka i Diakonia Liturgiczna – [ skrzyżowanie ulic Gajzlera i Kościelna ]

III ołtarz – Rycerz Kolumba – [ przy plebanii ]

IV ołtarz – Rycerze  Niepokalanej i Kółka Różańca Świętego – [ figura M. B. Niepokalanej ]

 

Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o godz. 18:30 przy kościele.

 

  1. W Boże Ciało na procesję zapraszamy uczniów klas III i  IV  w strojach komunijnych i dziewczynki do sypania kwiatów.
  2. Przez całą oktawę Bożego Ciała Nabożeństwa Eucharystyczne w dni robocze po mszy św. o godz. 18:00 z procesja wokół kościoła , a niedziele następną o godz. 17:30 przed mszą św.
  3. Grupy wyznaczone przystroją we własnym zakresie: ołtarze, nakryją ołtarz obrusem i ustawia świeczniki oraz przymocują drzewka brzozy. Kwiaty do ołtarzy zostaną rozwiezione przez Panią Jolantę Głowacką w Boże Ciało wcześnie rano .
  4. Składamy serdeczne podziękowanie Panom Zastępcy Burmistrza Dariuszowi Miernikowi i Kierownikowi ZGK Mariuszowi Brzezińskiemu za prace porządkowe przed Uroczystością Bożego Ciała , przy kościele, wokół kościoła i przy plebanii. Bóg zapłać.
  5. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty – rodzicom których młodzież przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania;. Troskę o świątynię przed następną niedzielą  powierzamy mieszkańcom ulic Fabryczna i Spokojna .
  6. W ostatnim czasie na drogę do wieczności, z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy śp. + Stanisława Malczyka, + Ryszarda Łyszczarza, + Mirosława Sztando.  Dusze  zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer dwu tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika  „Mały Gość Niedzielny” .
  8. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *