Ogłoszenia 04.04.2021 rok

Wielkanoc 04.04.2021 rok

 1. Jan Paweł II, w swoim nauczaniu, wzywał nas do kontemplacji Oblicza Jezusa Chrystusa, Suna Bożego – ucząc, że gdybyśmy zatrzymali się na Wizerunku Ukrzyżowanego „próżna byłaby nasza wiara i próżne przepowiednie”. Kościół pokrzepiony doświadczeniem wiary w obecność i działanie Zmartwychwstałego, wyrusza w drogę aby głosić światu Radosną Nowina., że Chrystus żyje i jest z nami aż do skończenia. Do tych słów i wszystkich wypowiedzianych dziś życzeń, pragniemy jako Duszpasterze dołączyć nasze, aby Chrystus Zmartwychwstały, który zwyciężył śmierć i przywrócił nam życie, obdarzał wszystkich parafian oraz przebywających do nas gości swoim błogosławieństwem i pokojem. Życzymy także radosnych spotkań przy rodzinnych stołach. Wesołego Alleluja.
 2. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W drugim dniu świątecznym, tradycyjnie jest czytany List Rektora KUL. Po mszach są zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Następną Niedzielę, pierwszą po Zmartwychwstaniu Pańskim, obchodzić będziemy jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia . Taca będzie przeznaczona na potrzeby Caritas Diecezji Radomskiej .
 5. W ramach świątecznego wypoczynku (przechadzki czy przejażdżki) pamiętajmy o chwili modlitwy przy grobach naszych bliskich, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu
 6. Pragniemy skierować słowa serdecznego podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych Świąt miała piękną i godną oprawę; ks. Wojciechowi, ks. Łukaszowi, Panu Janowi Kania naszemu kościelnemu, Panu organiście, Diakonii Liturgicznej, Akcji Katolickiej, Rycerzom Kolumba, harcerzom, asyście kościelnej, ministrantom. Dziękujemy Panu Łukaszowi Gałczyńskiemu za pomalowanie Grobu Bożego i za pomoc przy dekoracji. Parafianom składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, Panu Ryszardowi Krakowiakowi, Pani Agacie Kuźdub i Pani Iwonie Łukomskiej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 7. Troskę o świątynię przed  liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z ulicy Powstańców, blok przy ulicy Powstańców i ulica Krótka..
 8. Ogłoszenie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skarżysku jest wywieszone w gablocie i prosimy o zapoznanie się z nim w całości.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Zofię Działak, + Tomasza Kupisa, + Wandę Adamczyk, + Alojzego Tabiszewskiego, + Henryka Łakomca  . Zmarłych  polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *