Ogłoszenia 03.10.2021 rok

            XXVII   Niedziela Zwykła – Rok „B” – 03.10.2021 rok

                                

  1. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.

7 października w czwartek – różaniec wokół Kościoła poprowadzi Diakonia Liturgiczna.

  1. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
  2. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”, także w naszej parafii będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych Polaków był zawsze drogi.
  3. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmierci.
  4. W związku z dalszym trwaniem pandemii Covid-19 –  1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. W tym dniu msze w kościele jak w niedzielę. Po mszy o godz. 11:30 będzie procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych .
  5. Dziękując za troskę o świątynie, sprzątanie, kwiaty i ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulic: Jasna II i ulic między Jasna a Kościuszki. Msza św. za mieszkańców osiedla Jasna II będzie sprawowana w Kaplicy Sióstr 10 listopada 2021 roku o godz. 17:15. Troskę o świątynię przed następną niedzielą powierzamy parafianom z ulic: Szarych Szeregów, Staszica, Traugutta, Dworcowa, Źródłowa , Wspólna i Dawidowicza domy prywatne.
  6. Na drogę do wieczności w tym tygodniu odprowadziliśmy śp. + Dorotę Serek, + Stanisława Połeć, + Annę Piłsudską, + Zygmunta Kowalskiego. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  7. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę szlakiem Św. Rozalii do Zagnańska i Perzowej Góry. Wyjazd w przyszłą niedzielę 10 października o godz. 13:00 z placu ks. Inf. Wójcika. Zapisy do czwartku w Biurze rachunkowym „ANNA”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  9. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *