Ogłoszenia 03.05.2020 r.

          IV Niedziela Wielkanocna Rok „A”   – 03.05.2020 r.              

 1. Tak jak przez cały miesiąc, dzisiaj gromadzimy się o godz. 17:30 na nabożeństwie majowym .
 2. Dziś niedziela zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Taca przeznaczona jest na WSD w Radomiu.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 11:30 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
 5. W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie Panom Andrzejowi Dulębie i Czesławowi Magdziarzowi za piękne dzieło artystyczne, podstawę przedstawiającą globus i krzyż wykonany z drewna dębowego, który stać będzie przy ołtarzu w miejsce obecnie stojącego krzyża metalowego. Poświęcenie odbyło się w niedzielę 3 Maja na mszy św. o godz. 10:00.
 7. Dziękujemy Panu Kościelnemu Janowi Kania za rozebranie Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia na mszy św. obowiązuje noszenie maseczek i zachowanie odległości 2 metry. W kościele może być 35 osób. Natomiast na placu kościelnym obowiązują te same zasady tj. 2 metry odległości i maseczki.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Jana Rybkę, + Feliksa Lisa, + Jana Michtę. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć numer tygodnika „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”
 11. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.
 12. Numer telefonu parafialnego – 733 465 518