Ogłoszenia 03.04.2023 rok

NIEDZIELA PALMOWA   – Rok „A”– 02.04.2023 r.

 1. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w Wielki poniedziałek i Wielki Wtorek. W Wielką Środę, Wielki Czwartek i Wielki Piątek – Kancelaria nieczynna .
 2. Do chorych udamy się w Wielki Czwartek od godz. 9:00 . Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii do Wielkiej Środy włącznie.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w Wielki Piątek od godz. 16:30
 4. Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień:

 

 • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 18:00. Tego dnia dziękujemy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji Ciemnicy.
 • Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczyna się Misteryjną Drogą Krzyżową o godz. 17:00 , następnie Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia Święta, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • W Wielką Sobotę odbywa się poświecenie pokarmów. W Kościele od godz. 9:00 do 12:00 co pół godziny. W punktach na terenie parafii według porządku z lat ubiegłych od godz. 9:00. W Kaplicy u Sióstr na ulicy Kieleckiej o godz. 8:30 oraz 12:15.
 • W Wielką Sobotę o godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej od poświecenia ognia. Prosimy o przyniesienie świec. Po zakończeniu liturgii będzie można zabrać poświęconą wodę.

 

 1. Porządek adoracji w czasie Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 22:00.

 

 1. Msza Święta Rezurekcyjna rozpoczyna się procesją wokół Kościoła o godz. 6:00. Prosimy asystę kościelną do chorągwi i dzieci do sypania kwiatów. Zapraszamy także chór i orkiestrę. Pozostałe Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania jak w każdą niedzielę.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę. Po mszach będą zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. W piątek odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Ks. Markowi i Rycerzom Kolumba dziękujemy za jej zorganizowanie. Bóg zapłać.
 2. Drodzy parafianie, zbliża się 50 rocznica pobytu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii – 3 czerwca ( sobota) – planowane są nasze parafialne Uroczystości. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowania do tej Uroczystości. Informacje u ks. Marka i ks. Łukasza. Prosimy również o wypożyczenie fotografii z tamtego okresu na wystawę plenerową.
 3.  tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Barbarę Babiarz . Zmarłą polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”, specjalny numer Gościa Niedzielnego – „Znaki Męki Boga” – cena 14 zł
 5. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *