sobota, 30 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 03.03.2019 r.

VIII   Niedziela Zwykła „ C” –  03. 03. 2019 r.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca remontowo-budowlana.
 2. Kończy się karnawał. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Będzie on czasem powagi i okazją do rozmyślania nad sensem ludzkiego życia. Słowa, które usłyszymy: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” przypomną nam prawdę o przemijaniu tego, co doczesne i w nowym blasku ukażą wartości wieczne.
 3. Msze św. w ŚRODĘ POPIELCOWĄ o godz. 7:00, 10:00 i o 18:00. Na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły (tj. trzy posiłki w ciągu dnia – w tym jeden do syta oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych).
 4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu odprawiana będzie DROGA KRZYŻOWA  –  o godz. 16:00 dla dzieci a godz. 17:00 dla starszych
 5. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej
 6. GORZKIE ŻALE –w niedzielę o godz. 17:30 połączone z kazaniem o Męce Pańskiej. Msza św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach, bez kazania  Pamiętajmy także o pełnieniu uczynków miłosiernych względem naszych bliźnich i o wyrzeczeniach.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie KŻR z opiekunem i zmiana tajemnic różańcowych W przyszłą niedzielę po mszy św. 10:00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 8. Jutro – 4 marca –  poniedziałek, urodziny św. Kazimierza – Patrona Diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Kościoła lokalnego, jego Pasterzy i wiernych.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
 10. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał  52 tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jak i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 11. Z prac przy kościele. Zostały rozpoczęte  prace niwelacyjne i porządkowe na placu pod nowy cmentarz.
 12. W tym tygodniu  na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp+ Jerzego Miernika, +Adama Szybowskiego. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć  nowy numer tygodnika  „  Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”
 14. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.