Ogłoszenia 02.10.2022 rok

XXVII Niedziela Zwykła – Rok „C” – 02.10.2022 r.

 1. Trwa miesiąc październik, znaczony modlitwą różańcową. Codziennie w naszej świątyni odmawiamy różaniec o godz. 17:30.
 2. W tym tygodniu Przypada I Czwartek i  I Piątek miesiąca . Spowiedź w piątek od godz. 17:00. Do chorych udamy się od godz. 14:00.
 3. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski w czerwcu 2001 roku będzie obchodzony w następną niedzielę Dzień Papieski. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” , także w naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na stypendia dla młodzieży znajdującej się w trudnych warunkach materialnych. Niech nasza ofiara przyczyni się do powstania „żywego pomnika” pontyfikatu św. Jana Pawła II, któremu los młodych był zawsze drogi .
 1. Cmentarz jest miejscem wiecznego spoczynku zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, znajomych; jest także wizytówką naszej parafii, dlatego proszę wszystkich parafian o troskę i dbałość na cmentarzu i przy cmentarzu, zwłaszcza przy kontenerze na śmieci. Prosimy o dbałość na najnowszej części cmentarza i nie wyrzucanie nań śmieci.
 1. Od 1 października etat grabarza przejmuje Firma Stopa-Borowiec. Miejsce pochówku na cmentarzu proszę zgłaszać do Pana Tomasza Stopa nr tel. 605 414 874 .
 2. Także w tym roku 1 listopada nie będzie mszy na cmentarzu. W trym dniu msze w kościele jak w niedzielę. Po mszy o godz. 11:30 będzie procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych..
 1. Rycerze Kolumba zapraszają dzieci do udziału w Konkursie plastycznym zatytułowanym „TAJEMNICE RÓŻAŃCA”. Szczegółowe informacje o konkursie podane są na plakatach umieszczonych w parafialnej tablicy, szkołach i przedszkolu oraz strona parafialna.
 1. Są do nabycia kalendarze na 2023 rok – cegiełki Caritasu – cena – 10,- zł .
 2. Marek ogłosił konkurs dla dzieci naszej parafii na najczęstszy udział w nabożeństwie różańcowym. Będą zbierane naklejki związane z Matką Boską. Czekają fantastyczne nagrody.
 3. Marek zaprasza chętne osoby do reaktywowania chóru Sonatina. Spotkanie w najbliższy wtorek, 4 października o godz. 18:30 na wikariacie. Szukamy też osób , które mogłyby udostępnić elektryczne organy na próby tegoż chóru i scholi.

Powołaliśmy na nowo scholę dziecięcą, która wystąpiła dziś na Mszy św. o godz. 10:00. Poszukujemy chętne  dzieci i młodzież umiejące grać na instrumentach i lubiące śpiewać. Osoby chętne do zaangażowania się w to dzieło proszone są o kontakt z ks. Markiem. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 13:00

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 3 października o godz. 18:30
 2. Diakonia Liturgiczna zaprasza na różaniec i procesję wokół kościoła 7 października z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej.
 3. Diakonia liturgiczna zaprasza chętne osoby do rozważania Pisma św. w każdy 3 piątek miesiąca o godz. 18:30
 4. Dziękujemy za sprzątanie, kwiaty oraz ofiarę 300 zł na potrzeby kościoła mieszkańcom z ulicy Kościuszki i Poziomskiego. Msza św. zostanie odprawiona w intencji tych mieszkańców będzie w Kaplicy Sióstr.  Troskę o świątynię przed liturgią następnej niedzieli powierzamy parafianom z ulicy Oś. Jasna 1 – ulice między Jasną a Poziomskiego .
 5. W tym tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Edwarda Musiaka, + Kazimierza Pokrzywkę . Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian
 6. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny”-  oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej .
 7. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *