poniedziałek, 25 września, 2023
Ogłoszenia

Ogłoszenia 02.08.2020 rok

XVIII   Niedziela Zwykła     –  Rok  „A”   – 02.08.2020 r.

  1. Trwają wakacje – w czasie odpoczynku i wyjazdów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.
  2. Dzisiaj – 2 sierpnia  – Odpust Porciunkuli, w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego pod zwykłymi warunkami tj. pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznanie Wiary, stan łaski uświęcającej, przyjecie Komunii świętej, modlitwa wg intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. We czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 7;00,  10:00,  18:00.
  4. W sobotę 8 sierpnia – do naszej parafii przybędzie pielgrzymka z Podlasia. Szczegóły podane będą na tablicy ogłoszeń.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach będą zbierane ofiary do puszki na KUL.
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca . Do chorych udamy się w piątek od godz. 9:00. Spowiedź w Kościele od godz. 17:45.
  7. W ostatnim tygodniu na drogę do wieczności odprowadziliśmy śp. + Andrzeja Buszek, + Marię Szlęzak, + Barbarę Kupczak, + Wacława Kołowrotkiewicza. Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  8. Dziękując za sprzątanie świątyni, kwiaty i ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła mieszkańcom ulicy Kielecka i Topolowa  –  o przygotowanie kościoła na liturgię następnej niedzieli prosimy parafian z ulicy  Zagórskiej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” .
  10. Wszystkim Ofiarodawcom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa  i  opieki Maryi.